Veebiseminar: Kuidas jagada kaasomandit?

ÄRIPÄEVA korraldatud veebikoolitusel on lektoriks vandeadvokaat Meris Velling.

Veebiseminar toimub 13. oktoobril kell 10.00-11.30 internetis Äripäeva veebiseminaride keskkonnas. 

Kinnisasja kaasomand on omandivorm, kus kinnisasi kuulub mõtteliste osadena mitmele omanikule. Üheks kinnisasja kaasomandi erivormiks on korteriomand, kus kaasomanike kokkuleppega on igale kaasomanikule eraldatud teatud osa kaasomandis olevast hoonest (nn eriomand), mis on ühendatud mõttelise osaga kinnisasja kaasomandist.

Omanik võib talle kuuluvat mõttelist osa kaasomandist ning korteriomandit vabalt müüa, pärandada, pantida või muul viisil käsutada. Millised on aga kaasomanike võimalused olukorras, kus soovitakse kaasomand lõpetada ja jagada? Kuidas ning millistel tingimusel on võimalik kaasomandist moodustada korteriomand? Kas ja kuidas on võimalik korteriomandit jagada? Millisel viisil on võimalik muuta juba moodustatud korteriomandi eriosa suurust? Nendele ja mitmetele teistele kaasomandi jagamist puudutavatele küsimustele vastuse saamiseks annab veebiseminar ülevaate järgmisest:

  • Kaasomandi jagamise võimalikud viisid, sh kaasomandi jagamine korteriomandiks;
  • Kaasomandi lõpetamisel ja jagamisel praktikas enim tekkivad probleemid ja nende lahendused, sh kaasomandi lõpetamist takistavad asjaolud (hüpoteegid, kasutuslepingud, kasutuskorrad jms);
  •  Korteriomandi jagamise eripärad;
  • Korteriomanike omavaheliste suhete ümberkujundamise muud viisid, sh korteriomandi eriomandi (nn reaalosa) ulatuse muutmine korteriomaniku kokkuleppega, erikasutusõiguse kokkuleppe jms.

Registreerimine ja rohkem infot: https://pood.aripaev.ee/veebiseminar-kuidas-jagada-kaasomandit

Veel postitusi

Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks –

Katarina Talumäe Eesti Juristide Liidu juhatuses

Oleme ääretult uhked, et meie büroo advokaadid panustavad Eesti õigusruumi arendamisse mitmel rindel ning hoiavad õigusteadlikkuse lippu kõrgel ka väljaspool oma kutsetööd. Nii valiti 14.