Rahva tervise kaitse ei kuulu EMTA ülesannete hulka

Kõmu tekitanud Eesti maksu- ja tolliameti otsus võtta hoiule ja viia hävitamisele pakk, mille sisu pole meil keelatud, pani Liverte vandeadvokaadi Meris Vellingu asja üle juurdlema. Oma arvamusloos avab ta seaduspunkte ning julgustab inimesi rohkem enda eest seisma.

Delfi Ärilehes ilmus 9. veebruaril uudislugu sellest, kuidas EMTA pidas tollis kinni ja saatis hävitamisele legaalse HHC sisaldusega küpsised ja õli, põhjendades enda tegevust sellega, et „Maksu- ja tolliametile on seatud ülesanne kaitsta ühiskonda ja Eesti rahva tervist.“

Rahva tervis on oluline väärtus ning selle kaitse vaieldamatult vajalik. Õigusriigis ei saa ega tohi riigivõimu teostamine toimuda ametnike või ametkonna „suval“. Riiklikku järelevalvelt ning sundi on lubatud teostada vaid seaduse alusel ning õigusaktidega määratud pädevuse piires. Tegemist on demokraatliku õigusriigi aluspõhimõttega, mis põhiseaduse §-s 3 sätestanuna on kogu riigivõimu teostamise vundamendiks.

Veel postitusi

Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks –

Katarina Talumäe Eesti Juristide Liidu juhatuses

Oleme ääretult uhked, et meie büroo advokaadid panustavad Eesti õigusruumi arendamisse mitmel rindel ning hoiavad õigusteadlikkuse lippu kõrgel ka väljaspool oma kutsetööd. Nii valiti 14.