LIVERTE on vikerkaarekangelane 2023

Nädalal, mil Tallinn võõrustab Baltic Pride-i – Baltimaade LGBT+ kogukonna festivali, on meil põhjust olla eriti uhked, et LIVERTE on valitud just sellel aastal Vikerkaarekangelaseks poliitika ja õiguse valdkonnas.

Vikerkaarekangelaseks valib Eesti LGBT+ ühing isiku või organisatsiooni, kes on oma sõnade ja tegudega Eesti LGBT+ inimeste elu edendanud ja kogukonna eest seisnud, on eeskujuks ja teerajajaks võrdse, avatud, kaasava ja vägivallatu ühiskonna loomisel.

Tunnustust jagatakse juba kolmandat aastat ning varasemalt on selle tiitli pälvinute hulgas president Kersti Kaljulaid, Eesti Inimõiguste Keskus, AS Telia, kirikuõpetaja Annika Laats, poliitikud Marina Kaljurand ja Gea Kangilaski. Sel aastal said tunnustuste teistehulgas abieluvõrdsuse eestkõneleja poliitikas – Signe Riisalo ja PRAXIS.

LIVERTE on paistnud silma nii oma avalike sõnavõttudega abieluvõrdsuse ning samast soost paaride võrdse kohtlemise kaitsel kuid ka sisulise kutsetööga, viies Riigikohtuni välja mitmeid LGBT+ õigustega seonduvaid pretsedente ja täites seega õigusloome lünki.

Oleme oma kutsetööd tehes ning sageli pro bono kaasusi lauale võttes lähtunud tõekspidamisest, et igal inimesel peab olema õigus luua perekond, elada koos oma elukaaslasega ja mitte olla diskrimineeritud oma seksuaalse sättumuse tõttu. Oleme soovinud panustada oma tööga salliva ühiskonna arengusse Eestis ning meil on hea meel tõdeda, et meie panust on märgatud.

Suur-suur tänu Eesti LGBT Ühingule ja kogukonnale, meie koostööpartnerile Eesti Inimõiguste Keskusele, ilma kelleta ei oleks kaasused LIVERTEni jõudnud, ja meie armsatele klientidele!

Veel postitusi

Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks –

Katarina Talumäe Eesti Juristide Liidu juhatuses

Oleme ääretult uhked, et meie büroo advokaadid panustavad Eesti õigusruumi arendamisse mitmel rindel ning hoiavad õigusteadlikkuse lippu kõrgel ka väljaspool oma kutsetööd. Nii valiti 14.