Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks – mõnigi koolilaps tunneb esimese septembri eel suurenevat ärevust ja hirmu, sest järgmised üheksa pikka kuud tuleb kannatada igapäevast mõnitamist, alandamist või rusikahoope.

👉 LIVERTE advokaat Katarina Talumäe kirjutab Eesti Päevalehes koolikiusamise õiguslikest tagajärgedest:

🍁 Seadus nõuda tekkinud mittevaralise kahju hüvitamist – kahju tuleb igal juhul hüvitada.

🍁 Mittevaralise kahju eest rahalise hüvitise väljamõistmiseks piisab sellest, kui on kindlaks tehtud, et kahju tekitaja vastutab isikliku õiguse rikkumise (näiteks heade kommete vastase käitumise – mõnitamise, alandamise, vabaduse võtmise vms) eest. Kahju olemasolu tegelikult isegi mitte tõendama!

🍁 Nõutava hüvitise suurus peab vastama rikkumise intensiivsusele: mida julmem ja pikaaegsem vägivald, seda suurem peaks olema ka hüvitis.

🍁 Koolikiusaja vanemad vastutavad oma laste põhjustatud vägivalla eest rahaliselt.

Pikemalt loe artiklit Eesti Päevalehes!

Veel postitusi

Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks –

Katarina Talumäe Eesti Juristide Liidu juhatuses

Oleme ääretult uhked, et meie büroo advokaadid panustavad Eesti õigusruumi arendamisse mitmel rindel ning hoiavad õigusteadlikkuse lippu kõrgel ka väljaspool oma kutsetööd. Nii valiti 14.