Advokaat: riigikogu ja Martin Helme eiravad põhiseadust ja riigikohtu lahendeid kooseluseaduse asjus

Rahandusministri Martin Helme 25. juuni sotsiaalmeediapostitus, kus ta kinnitab, et riigikogu – seadusandliku võimu kandja – on teadlikult, tahtlikult ja väärtuspõhiselt jätnud välisteenistuse seaduse muudatustest välja kooseluseaduse rakendusparagrahvi, paneb pehmelt öeldes kulmu kergitama, leiab vandeadvokaat Liisa Linna oma arvamusloos Eesti Päevalehes.

Hiljutine 18. juuni lahend, mis samuti valitsusele ega riigikogule ei saanud märkamatuks jääda, tunnistas suisa eraelu puutumatusest tuleneva moraalse kahju nõudeõigust: politsei- ja piirivalveametilt, kes Eesti kodanikuga kooselulepingu sõlminud välismaalasele kooseluseaduse rakendusseaduse puudumise tõttu elamisluba ei väljastanud, mõisteti välja mittevaralise kahju hüvitis.

Veel postitusi

Koolikiusamine võib kalliks maksma minna!

Kooliaasta algus on enamasti koolijütsidele tore ja oodatud aeg, kui pärast pikka suve kohtutakse taas vanade sõpradega. Paraku pole see alati nii kõigi jaoks –

Katarina Talumäe Eesti Juristide Liidu juhatuses

Oleme ääretult uhked, et meie büroo advokaadid panustavad Eesti õigusruumi arendamisse mitmel rindel ning hoiavad õigusteadlikkuse lippu kõrgel ka väljaspool oma kutsetööd. Nii valiti 14.